• 2009. május 27. szerda

2009.06.04. csütörtök 17.00
    Alma csoport :
    2009.06.05. péntek 17.00

2009. május 25-én kezdetét vette az óvodánkban a gyermekhét. Legelsőként sor került az óvodai csoportkirándulásra. A kicsik (Szamóca és Dinnye csoport) Felsőtárkányra, a többi csoport Sástóra látogattak el busszal.

Felsőtárkányon kisvonat indult a gyermekekkel az 5 km-re fekvő Stimecz-házig. 25 percig tartó úton páratlan szépségű tájat csodálhattak meg a gyerekek. A Stimecz-háznál sor került ismét egy kis falatozásra, játékra, sétára és sok-sok együtt éneklésre!

A Sástóra utazó gyermekek is gyönyörű látványban és rengeteg élményben részesültek. Megtekintették a Sástó és környéke élővilágát, sétáltak a tó körül, játszottak és ebédeltek a kilátó melletti tisztáson. A hazafelé vezető úton Mátrafüredtől Gyöngyösig az erdei kisvasúton is utaztak a gyermekek.

Nagyon szép napot töltöttünk a Bükk és Mátra sejtelmes és romantikus erdőjében, a gyerekek elfáradva de jó kedvűen, sok emlékkel gazdagodva tértek haza!

A kirándulás költségeit a Pöttömke Alapítvány finanszírozta. Köszönet minden támogató, segítő munkáját!

GYERMEKHÉT PROGRAMJA
    Május 25-29.

Május 25. Hétfő
    – Kirándulások
    – Kiscsoportok: Felsőtárkány
    – Középső-, Nagycsoport: Sástó
    – Indulás: kb. 9:00-kor
    – Hazaérkezés: 14:00 ill. 15.30-kor
    – Mindkét helyen kisvonattal is utaznak a gyerekek.

Május 26. Kedd
    9:00 – 16:30: ugrálóvár, lufihajtogatás, arcfestés (Mosolyvár Játszóház).
    Szeretettel várjuk a szülőket is délutáni programjainkra!

Május 27. Szerda
    10:00 – 11.00 Tűzoltó bemutató
    13:00 Vidám vándorok  “Énekelj velünk” c. zenés műsora (www.vidamvandorok.hu)

Május 28. Csütörtök
    Csoportonkénti programok:
    – kerékpáros kirándulás
    – séta/kirándulás a környéken
    – kézműves foglalkozások
    – homokvár építés
    – ügyességi játékok

Május 29. Péntek
    – udvari játékok átadása
    – lovaskocsizás
    – közös fagyizás
    – galamb bemutató
    – palacsintasütés
    – ünnepi ebéd

Heves Megyei Hírlap – 2009. május 21.

A gyerekek hete következik

A füzesabonyi Pöttömke Óvodában eseményekben, meglepetésekben gazdag, színes program várja az ovisokat a jövő héten, a “gyermekhéten”. Az ovi-kirándulás lesz az első: a kiscsoportosok Felsőtárkányba, a nagyobbak Sástóra mennek, ahol kisvonaton is utazva fedezik fel a természet csodáit. Kedden egész napos játék – ugrálóvár, arcfestés, lufihajtogatás – várja az apróságokat az óvoda udvarán. A Vidám Vándorok zenés műsorát szerda délután nézik meg. Csütörtökön csoportversenyek, közös játékok lesznek, s ekkor adják át az óvoda új udvari fajátékát, egy mozdonyt kocsikkal, s egy sokoldalú készségfejlesztő játékot. A pénteki program: fagylaltozás, kerékpározás, lovaskocsizás, tűzoltó- és rendőrautó “kipróbálása”. Az ebédhez a felnőttek palacsintát sütnek. Mindezt az óvoda alapítványának segítségével valósítják meg.

Kategória: Események  | Tags: