• пресс-релизы
 • статьи для сайта
 • новости для сайта
 • тексты для буклетов
 • написать коммерческое предложение
 • написать продающий текст
 • слоган
 • нейминг
 • копирайтинг киев
 • рекламная кампания
 • биржи статей
 • Szerző:
  • 2009. október 13. kedd

  Őszi hírek!

  Látható jelei vannak az ősznek! Reggel már rétegesen öltözve jönnek a gyerekek az óvodába, bölcsődébe.
  Sokan már hoztak csoportjukba szülőkkel közösen gyűjtött falevelet, gesztenyét, makkot, szüretből szőlőt, almát. Minden meglepetésnek nagyon örülnek az óvónénik, hiszen jó kapni segítséget a mindennapi munkájukhoz. A gyermeknek pedig jó adni, hiszen ő hozza az őszi meglepetést!

  A kicsik bölcsődében és óvodában is a beszoktatás időszakában vannak. Bölcsődés gyerekek ügyesen el tudnak már válni a szüleiktől reggelente és hónapról hónapra egyre jobban magukévá teszik a bölcsődei élet szokásait, szabályait. Az új játszóteret ők is elmentek megnézni és kipróbálni. Az ügyesebb gyerekek a korosztályuknak megfelelő játéknak nagyon örültek és azóta már a szülőkkel együtt mennek el az ügyességüket fejleszteni.
  Az óvodában is nagyon ügyesen beilleszkedtek az új gyerekek. Legtöbben a cseresznye csoportban kezdték a tanévet. A bölcsödéből érkező gyerekek már nem sírnak, nagyon merészek, nagyon jól elsajátították az óvodai élet napirendjét ezalatt az egy, másfél hónap alatt. Az őszi hónapokban még folyamatosan érkeznek az új gyerekek a csoportokba.
  A nagy-, és középső csoportos gyerekeknél már elkezdődtek a játékos kezdeményezések, melyek foglalkozások néven ismertek. Az első időszakban a tavalyi évben tanult ismeretek felelevenítése történik. Később erre építve zajlik az újabb ismeretek elsajátítása. Lehetőség van külön foglalkozásokat is igénybe venni az óvoda falain belül és kívül: logopédia, tánc, zeneóvoda, karate…
  Elkezdődtek az őszi kirándulások is már. Szeptember 23-án a dinnye és szamóca csoport közösen utazott el autóbusszal az erdőtelki arborétumot megtekinteni. Nagyon szép időben egy emlékezetes napot tölthettek együtt a gyerekek. Október 7-én ismét együtt kirándult ez a két csoport Aldebrőre ahol kis vödreikbe ők is szedhették a szőlőt. Ezzel is segítve az éppen szüretelő szőlősgazda munkáját!
  A szilva csoportosok vonattal valósították meg a kirándulást Egerbe szeptember 23-án. Gyalog felsétáltak a várba és ott ismerkedtek a történelem megmaradt emlékeivel. Nagyon elfáradva, élménnyel telve tértek vissza az óvodába a nagycsoportosaink. Október végére ismét kirándulást terveznek az őszi színeiben pompázó erdőtelki arborétumba.
  A körtések szintén az egri várban tettek tanulmányi kirándulást október 12-én.
  Az alma csoport szülőkkel együtt valósították meg az őszi kirándulásukat, melynek célállomása az egri Érsekkert felfedezése volt.

  Köszönetet mondunk minden kedves szülőnek, aki megfelelő eszközökkel biztosítja gyermeke zavartalan óvodai fejlesztését! Köszönet minden szülőnek, aki termésekkel, dekorációval hangulatosabbá varázsolja a csoportszobát, öltözőt.
  Köszönet Széles Tamásnak, aki játékeszközöket ajándékozott a bölcsődés almacsoportnak, ezzel színesítve a csoportba járó gyermekek életét. Külön köszönetét fejezik ki a szamóca-, és szilva csoportban dolgozók a szülőkkel közösen a következő szülőknek:
  • Kovács Gábor
  • Hidvégi László
  • Hidvégi Lászlóné Kovács Zsuzsa
  • Bonivártné Tóth Noémi
  • Ligeti Ágnes

  Ők saját szabadidejüket feláldozva, hétvégére hazavitték a két csoport asztalait. Lecsiszolták és több réteg lakkal lekezelték a felületet. Ezzel kapott új külsőt a megkopott gyermekbútor.
  Minden segítő szándékú ember, szülő fejlesztő ötleteit, felajánlásait várjuk továbbra is! Reméljük még sokáig napos, meleg “indián nyarunk” lesz és a gyermekek felnőttekkel együtt élvezhetik ennek az évszaknak a szépségét, gyümölcseit.

  A változtatáshoz be kell lépned! RSS 2.0 Hozzászólás és jelzés le van tiltva.

  Hozzászólások zárolva.