• 2009. október 23. péntek

Papírgyűjtés a Pöttömke Óvodában és Bölcsődében

A Pöttömke Alapítvány, szülői kezdeményezésre, papírgyűjtési akciót hirdetett, mely ezen a héten véleményünk szerint sikeresen lezajlott.

Célunk, hogy már az óvodásokkal is megértessük, érdeklődésüket felkeltve, hogy ők is tehetnek már valamit környezetük védelme érdekében, s hogy nem minden szemét, amit esetleg már annak hiszünk.
    Környezettudatos magatartás kialakítása az alapok lerakása kezdődhet tulajdonképpen egy papírgyűjtéssel is, amikor már arról is hall a kisgyermek, hogy az így összegyűjtött papírt feldolgozzák, újrahasznosítják és ismét használható dolgok lesznek belőlük. Örömmel tapasztaltuk, hogy szülők és gyerekek nagy lelkesedéssel hozták az összegyűjtött újságokat, szórólapokat, régi könyveket. Örömüket fokozta, hogy “jutalmul” egy kis matricát választhattak. Többen mind a három napon hoztak papírt, s voltak, akik autóval, utánfutóval szállították a tetemes mennyiségű papírt. Néhány adat, amely illusztrálja, hogy a csoportok milyen aktívan, természetesen szülői háttértámogatással vettek részt a gyűjtésben:

szamóca csoport:      569 kg
    szilva csoport:           386 kg
    cseresznye csoport:  274 kg
    alma csoport:           118 kg
    dinnye csoport:        662 kg
    körte csoport:           293 kg
    bölcsődések:            106 kg

Összesen 2.408 kg vagyis majdnem kettő és fél tonna, ez nagyon szép teljesítmény, s mindez 86 gyermek s 10 óvodai, bölcsődei  dolgozó érdeme.

Szeretnénk megköszönni a Füzesabonyi Polgárőrök önzetlen segítségét, hiszen a rengeteg papír elszállításában ők segítettek, név szerint:

Kalóczkai Károly, Gacsal Gábor, Mlinkó Gábor, Birinyi István, Gacsal-Kovács Renáta és Kálmán Gábor.
    Köszönjük Gálné Tóth Tímea és Németh Gábor segítségét is.

A papírgyűjtésben legaktívabb csoport a dinnye csoport, tehát ők végeztek az első helyen, jutalmuk a Duropack által felajánlott ajándék /cd-lemez tartók, tollak/ valamint ők ültethetik el az Erdőtelki Arborétum ajándékát, egy nyírfát, melyet majd ők gondoznak.

A második helyen a szamóca csoport míg a harmadik helyen a szilva csoport végzett.

A “hivatalos” eredményhirdetés és a faültetés hétfőn október 26.-án délelőtt 11 órakor lesz. Köszönjük mindenkinek az aktivitását úgy érezzük, hogy elkezdődött valami, aminek bizonyára lesz folytatása mindannyiunk megelégedésére és örömére.

Dohány Istvánné
    a kuratórium elnöke