• 2011. február 05. szombat

Odúkat készítettek a helyi családok

Ezzel a címmel szerepelt a Heves Megyei Hírlap 2011.02.02-ei számában az első ízben Füzesabonyban megrendezett Madárbarát kert program.

Óvodánk 2010. őszén csatlakozott a Magyar Madártani Egyesület Madárbarát Óvoda programjához, így kifejezetten örültünk a helyben megszervezett programnak. Reményeink, hogy így többen részt vesznek ezen a nagyon hasznos programon beigazolódtak – 13 kisgyermek és 22 felnőtt volt kíváncsi a Tóth Henrietta (Pöttömke Alapítvány önkéntese) és Rausz Rita (MME munkatársa) által szervezett programra. Nemcsak a gyerekek, de a szülők is nagyon élvezték a madárodúk elkészítését, egyszerre több tucatnyi kalapács hangja töltötte be a termet. Összesen 20 db odú várja a madárcsaládokat, hogy felneveljék benne fiókáikat. A gyermekek rendkívül aktívan, boldogan vettek részt a játékos madárfelismerésben, többségük már gyakorlottnak mondhatja magát ezen a téren. A gyermekek most sem távozhattak üres kézzel, a madárfelismerő játék gyönyörű színes madárképeiből válogathattak, és mindenki hazavihette a Kertünk madarai elnevezésű plakátot, könyvjelzőt és matricát is.

Jobban nem is tudja érzékeltetni a jó hangulatot, a vidám gyermekek sokaságát, mint a heolon megjelent képek: http://www.heol.hu/galerialp/47453

Köszönjük a szervezőknek a lehetőséget!

Dohány Istvánné kuratóriumi elnök