• 2015. április 26. vasárnap

A Föld védelme közös ügyünk, a Föld napja cselekvő ünnep, amely Mindannyiunk jövőjéről szól. Cselekedj Te is!

Április 22-én ünnepeltük a Föld napját óvodánkban. Ezen a napon a gyerekek gyalog vagy kerékpárral érkeztek a környezet védelme érdekében. Minden gyermek és dolgozó “Föld színű” – zöld, kék vagy barna ruhába öltözött, és állatos képeket hoztak magukkal, melyeket közösen felragasztottunk. A megnyitó részeként elénekeltük az előző napok során megtanult Som virág, som virág… és az Ültess te is egy fát…című dalokat. A délelőtt folyamán a gyerekek mozgásos, ismeretszerző, ügyességi vetélkedőn vettek részt. A Föld napját egy közös tornával és gyümölcssaláta kóstolással zártuk.