• 2015. október 07. szerda

Megérkeztek az új kis pöttömkések az óvodába.

Augusztus 26-án lehetőség nyílt az új gyerekeknek, szüleikkel együtt nyílt nap keretében közösen játszani az óvodában. Sok érdeklődő szülő és kisgyermek érkezett. A nyílt nap után szeptember 2-án minden csoportban azonos időpontban értesülhettek a szülők az előttünk álló programokról és megvalósítandó feladatokról.

Az első hetek a beszoktatás jegyében teltek. Minden óvodás ügyesen beilleszkedett a csoportja minden napjaiba.

A bábszínház bérlettel rendelkező gyerekek részt vehettek szeptember 29-én a Harlekin Bábszínház első előadásán Egerben, élményekkel gazdagon tértek vissza.

Megkezdődött a veteményeskert ősziesítése. A leszüretelt gyümölcsökből, zöldségekből a gyerekek az óvó nénikkel közösen salátákat készítettek. Folyamatosan gyűjtik a gyerekek a diót, a mogyorót, a gesztenyét, melyet a későbbiek folyamán barkácsolásra használnak fel.DSCF3486..

Az őszi ünnepek közül az első az „Állatok Világnapja”, melyre minden csoport ráhangolódott, a csoport életkori sajátosságait figyelembe véve (séta a baromfiudvarba, állatos képek gyűjtése). Készülünk a vitaminnapra, melynek megrendezésére október 15-én kerül sor. Itt lehetőség nyílik minden gyermeknek gyümölcsből, zöldségből, magvakból készült ételekkel való ismerkedésre.

Október 20, 21-én lesz óvodánkban az immár hagyománnyá vált papírgyűjtés, mellyel a környezettudatos szemléletmódot alakítjuk, formáljuk.

A Pöttömkés óvodapedagógusok

Pöttömke Bölcsőde

A kellemes nyár után szeptemberben elbúcsúztak a régi bölcsiseink. Megkezdtük az új gondozási-nevelési évet. Nagy örömünkre szolgált, hogy az elmúlt évekhez viszonyítva sok jelentkezőnk van, akiknek folyamatosan és zökkenőmentesen megkezdtük a beszoktatását.

A gyermekekkel együtt izgatottan várjuk az elkövetkező időszakban lévő eseményeket és programokat, melyek által élményeik, tapasztalataik gazdagodhatnak.

A Pöttömkés kisgyermeknevelők