• пресс-релизы
 • статьи для сайта
 • новости для сайта
 • тексты для буклетов
 • написать коммерческое предложение
 • написать продающий текст
 • слоган
 • нейминг
 • копирайтинг киев
 • рекламная кампания
 • биржи статей
 • Szerző:
  • 2016. október 18. kedd

  Október 17-én hétfőn tartották Egerben a 15. Egri Vár Napját. A már hagyománnyá vált rendezvényen adták át a Dobó István Vármúzeum által 9. alkalommal meghirdetett rajzpályázat nyerteseinek az elismerő oklevelet. Ezt a pályázatot, kapcsolódva az egri történeti hagyományokhoz, a Népmese napja alkalmából hirdetik meg minden évben. Idén, Berze Nagy János által Besenyőtelken gyűjtött: A kiskondás című magyar népmeséhez várták az alkotásokat a szervezők. A mese különlegessége volt, hogy az eredetileg gyűjtött szöveget, a sajátos népies kifejezésekkel tarkított hallották a gyerekek, és ez alapján készítették el a pályaműveket. A pályázatot óvodás kategóriában is meghirdették, így óvodánk is csatlakozott a felhíváshoz. Minden csoportban elmesélték az óvónénik a mesét, majd változatos eszközöket biztosítva a gyerekek képzeletvilágára bízták az alkotások elkészültét.

  29 intézményből, 770 pályamű érkezett be a szervezőkhöz. Örömmel értesültünk róla, hogy óvodánkból két kisgyermek művét is díjazták:

  Lakatos Kármen óvodás III. helyezett

  Seiber Sára óvodás II. helyezett

  lett ezen a pályázaton!

  Legnagyobb örömünkre személyesen vehették át a gyerekek az okleveleiket és hozzá a kedves ajándékot, az Egri Vár Napja megnyitó ünnepségén, ahová szüleik is elkísérték őket. Az ott jelenlévő népes gyerekseregre aztán egész napos történelmi játékokkal és kézműves foglalkozásokkal tarkított programsorozat, nyitott múzeumok és kiállítások vártak.

  Gratulálunk nekik!

  DSCN7234

   

  Az érdeklődők az alábbi linken több képet is láthatnak:

  http://newtest.heol.hu/galerialp/77317

   

  A változtatáshoz be kell lépned! RSS 2.0 Hozzászólás és jelzés le van tiltva.

  Hozzászólások zárolva.