• 2017. március 21. kedd

2017. március 14-re meghívást kaptunk a Füzesabonyi Könyvtárba. A könyvtár dolgozói az ünneppel kapcsolatos interaktív kérdezz-felelek játékkal készültek nagycsoportosaink részére. A játék végére a forradalommal foglalkozó, az ismereteket  elmélyítő színezőkkel várták a gyerekeket.

A szokásainkhoz híven a kiscsoportosok csak a közeli emlékművet, a Széchenyi István Katolikus Általános Iskola előtti parkot keresték fel zászlóikkal. A középső csoportosok a “Gelej soron” a Petőfi Sándor emléktáblához vitték megemlékezésük zászlaját.  A nagycsoportosok  a Teleki Blanka Általános Iskola melletti parkban mondták el az emlékműnél az ünnepre megtanult versüket, énekelték a forradalmi dalokat és ezzel egy időben helyezték el a nemzeti színű ajándékaikat.