• 2019. március 22. péntek

Az Innovációs és a Technológiai Minisztérium az idén is megszervezte a “TeSzedd!”- önkéntesen a tiszta Magyarországért akciót 2019.03.18-24 között a FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉTEN.

Füzesabonyi Pöttömke Óvoda és Bölcsőde önkéntesei első alkalommal vettek részt ezen az akción 64 regisztrált fővel! Nagy- és középsős korú óvodás gyermekek és felnőtt óvodai dolgozók indultak 2019.03.19-én reggel 9.00-kor szemétszedésre az óvoda és bölcsőde közvetlen és távolabbi környezetében!

Céljuk volt:

• az intézmény közvetlen környezetének közös megszépítése
    • a gyermekek környezeti nevelése
    • a gyermekek felelős környezettudatos gondolkodásmódjának kialakítása, fejlesztése
    • tevékenység közben közösségformáló ereje

Az akcióban résztvevő gyermekek örömmel tisztították meg a természetes élőhelyeket az eldobott hulladéktól! Ők  a későbbiekben már sokkal jobban oda fognak figyelni a környezetük tisztaságára, erőforrások megőrzésére, védelmére, mint korábban!

A Pöttömke Óvoda és Bölcsőde önkénteseinek meggyőződése, hogy a gyermekek tudatosan törekedni fognak a hulladék keletkezésének megelőzésére és a keletkezett hulladékkal történő felelős bánásmódra!

“Az igazi természetvédő az, aki tudja, hogy a világot nem a szüleinktől örököltük, hanem gyermekeinktől kölcsönözzük.”
    John James Audubon
    (Francia – amerikai ornitológus, természettudós és festő)

Némethné Szarvas Erzsébet

óvodapedagógus