Arhívum: augusztus 7th, 2019

• 2019. augusztus 07. szerda

Önkormányzatunk a civil alap létrehozásával, pályázati lehetőséget biztosítva támogatja a civil szerveződéseket.
A maximálisan kérhető támogatás összege 200 000 Ft / év.
Alapítványunk udvari játék vásárlására és az óvodai nevelőmunkához kapcsolódó programokra kért és kapott maximális összeget.
Ennek eredményeként rövid időn belül egy új mérleghintát telepítünk a régi, elhasználódott, balesetveszélyes libikóka helyére.
Az összegből támogatjuk majd a gyümölcsnapot és népszokásokat felelevenítő programokat (Márton nap, Luca nap, …)

• 2019. augusztus 07. szerda

Alapítványunk sikeresen pályázott a NEA 2019. évi egyszerűsített pályázatán. Ez a pályázat a kis- és közepes civil szervezetek működését, szakmai programjainak megvalósítását segíti.
A támogatási összeg 200 000 Ft, melyet alapítványunk az Állatok világnapjához kapcsolódó, immár 4. alkalommal rendezendő járási szintű Vers- és verses mesemondó versenyre fordít. Ebből az összegből a gyermekek jutalmazását, valamint egy – nagycsoportosaink részére szervezett – kirándulást tervezünk a
Hortobágyi Madárparkba.
A szeptember végén megrendezendő házi versmondó verseny helyezettjeit, résztvevőit is jutalmazzuk.
Célunk: a magyar nyelv gyakorlása, az élőszavas kommunikáció fejlesztése, valamint az Állatok világnapjához kapcsolódva annak megláttatása, hogy az ember hogyan gondoskodik a beteg állatokról.
A házi versenyre már lehet nézegetni a verseket és biztatni a gyerekeket, hogy vegyenek részt a megmérettetésen. A pályázat és a verseny “címe” is
“Hosszú lábú gólya”.