• 2019. október 14. hétfő

Remek „állati” két héten vagyunk túl a Pöttömke Óvoda és Bölcsődében. A múlt héten rengeteg házi- és különleges állattal ismerkedtünk meg, személyesen megtapasztalhattuk, meghallgathattuk gazdáiktól, hogy milyen tulajdonságokkal és jellemzőkkel rendelkeznek. Ezúton is köszönjük azoknak a szülőknek, akik hörcsögöket, kiskutyákat, pókot, agámát, birkát és galambokat hoztak be gyermekeink számára. Szeretnénk megköszönni az Állatokat Védjük Együtt Alapítványnak, hogy élmény telivé tették gyermekeink számára a hétfői napot, és tartalmas előadás keretében meséltek a felelős állattartásról két kiskutyával. Az állatoknak összegyűjtött adományokat pénteki napon az óvodai dolgozói elvitték a menhelyre, ahol hatalmas örömmel fogadták. Köszönik szépen az óvoda és a családok támogatását!

Az időjárásnak köszönhetően egy szuper napot tölthettek el nagycsoportosaink a hortobágyi Madárparkban, sokféle madárfajjal és jellemzőikkel ismerkedhettek meg, betekintést nyerhettek a madarak gondozásába. A gyerekek nagy élménnyel tértek vissza az óvodába. Számos környéki óvodából érkeztek szebbnél szebb és humorosabb állatos versekkel a gyermekek. Köszönjük szépen az óvodák megtisztelő részvételét, gratulálunk minden helyezett és szereplő gyerkőcnek. A továbbiakban is kívánjuk, hogy szeressék a verseket, verses meséket, mérettessék meg magukat más versenyeken is! A Vers-és verses mesemondó versennyel nem ért véget az állatok világnapja, hiszen a héten még bagolybemutatóval készültek gyermekeink számára. Nagy élménnyel meséltek a felettük elszálló madárról, ezúton is köszönjük szépen!

A programsorozat vége felé járva ellátogatott hozzánk a Szegedi Látványszínház, Pötyi kutya című előadását tekintették meg a gyerekek.