• Füzesabonyban a déli “falusi” részen működő Pöttömke bölcsőde jelenleg az óvodával közösen egy épületben, de mégis önállóan működik.

A falusi bölcsőde 6:00-tól 17:00-ig tart nyitva. A nyári zárás (takarítási szünet) megegyezik az óvoda zárási rendjével /Páratlan évben júliusi hónap, páros évben augusztusi hónapban van zárva. A helyettesítést meg lehet oldani az északi részen üzemelő bölcsődével közösen, előre egyeztetve./

Szakképzett gondozónők dolgoznak a b��lcsődében, akik az évek során nagy rutinra tettek szert. Munkájuknak köszönhetően derűssé teszik a bölcsődés gyerekek napjait. Nyugodt, szeretetteljes légkörben sajátíthatja el a gyermek a családi fészek után a bölcsődében a szocializáció szokásait, szabályait. Ezáltal könnyebb a gyermek és a szülő számára is az óvodába átlépés a bölcsődei hónapok után.

Legfontosabb feladatok:
    – A fizikai és érzelmi biztonság megteremtése. Biztonságos, meleg, szeretetteljes, elfogadó környezet biztosítása.
    – Az optimális ingergazdag környezet kialakítása (pl. babasarok, építősarok, konyha, puhasarok megléte).
    –  Jól szervezett, folyamatos és rugalmas napirend kialakítása.
    – Az egészséges testi fejlődés biztosítása, a gyermekek fejlettségének megfelelő élelmezés (HACCP rendszer előírásainak megfelelően).

Bölcsődei gondozás-nevelés alapelvei:
    – egyéni bán��smód minden gyermeknél
    – állandóság biztosítása (gondozónő, hely, tárgyi környezet)
    – aktivitás és önállóság
    – rendszeresség, a naponta ismétlődő esem��nysorok
    – fokozatosság – segíti a gyermeket az új helyzet elfogadásában.

A bölcsődei ����let megszervezésének elvei:
    – kapcsolattartás a szülőkkel – ez lehet:
    – beszélgetés érkezéskor és hazamenetelkor
    – hirdetőtáblán
    – üzenőfüzetben
    – szülői értekezleten

Saját gondozónő rendszer alapján dolgozik a bölcsőde.
    E személyi állandóság elvein nyugszik. Ő szoktatja be a gyermeket, vezeti a bölcsődei dokumentációját.
    A bölcsődébe 20 hetes kortól 3 éves gyermekek gondozása zajlik, kezdetben fokozatos anyás beszoktatással.
    Felvételük alapvető kritériuma, hogy füzesabonyi lakosok és a szülők munkaviszonnyal rendelkezzenek.

Bölcsődevezet����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������: Barta Lászlóné

Pöttömke bölcsőde
    Elérhetőség: Füzesabony, Rákóczi u. 16.
    Telefon: 341-449

Gondozónők: