Arhívum: október 3rd, 2022

• 2022. október 03. hétfő

PÖTTOMKE ALAPÍTVÁNY

ALAPÍTVÁNYI HÍREK 2022 október.

Alapítványunk az elmúlt két évben nem tudta megrendezni anyagi forrásteremtő programjait, neveléshez kapcsolódó rendezvényeit, de igyekeztünk részt vállalni az óvodai tevékenységek támogatásában.

Az óvodától búcsúzó nagycsoportosok ballagási tarisznyáját, csoportfényképét éppúgy, mint a gyermeknapi közös fagyizást, a vitaminnapot gyümölcsök vásárlásával alapítványunk anyagilag támogatta.

A NEA-hoz beadott sikeres pályázatunk lehetővé tette, hogy a gyermeknapon egy látványos Buborék-show részesei lehettek a gyerekek, ismét tudtunk kirándulást szervezni a Gyöngyösi Állatkertbe a nagycsoportosainknak a belépőjegyet és autóbuszköltséget biztosítva. A nyári kézműves tevékenységekhez színes papírt, ragasztót stb. vásároltunk.

Az Állatok világnapjához kapcsolódó Vers és verses mesemondó rendezvényünk közül, csak a házi versenyt tudtuk megrendezni, mivel a járás óvodáiból, különböző okok miatt elmaradt a jelentkezés.

A házi versenyünkön 26 kisgyermek vett részt, akik a mai magyar írók a ma gyermekének írott verseivel szereztek élményt a résztvevőknek.

A résztvevők emléklapot, a nyolc helyezett oklevelet, puzzlet, társasjátékot és mindenki egy kis ajándékcsomagot kapott az alapítványtól.

A gyermekek felkészítését az óvónéniknek és a szülőknek  is ezúton köszönjük.

Az elkövetkező időszak is tennivalókban, eseményekben gazdagnak ígérkezik, melyet Alapítványunk támogat.

Gyümölcsnap, játékos sporttevékenység, tökfaragó verseny, Márton napi hagyományok, Luca napi vásár, melyhez anyagi támogatást az Önkormányzathoz benyújtott sikeres pályázat biztosítja.

Kérem, hogy kísérjék figyelemmel az óvodai programokat, melyekről a már ismert módon tájékozódhatnak és a korábbi évekhez hasonlóan, számítunk segítségükre, támogatásukra.

Alapítványunk anyagi biztonságát elősegíti az Önök által felajánlott személyi jövedelemadó 1%-a, mely ebben az évben:

186.532 Ft

melyet ezúton is köszönünk mindenkinek, aki alapítványunkat jelölte kedvezményezettnek.

Az összeget, mint eddig mindig a gyermekeknek szerveződő programokra, játékvásárlásra fordítjuk.

Dohány Istvánné,

Pöttömke Alapítvány kuratórium elnöke