Szerző:
• 2018. szeptember 24. hétfő

Idén ősszel tájmegismerő kirándulásokat szerveznek az óvodai csoportok az egri Népkertbe. A kirándulások célja, hogy a gyermekek csodálják meg a természet szépségét, tanulják meg, hogyan védhetjük, óvhatjuk meg környezetünket, valamint közös élményhez jussanak. Figyeljék meg az őszi táj változásait, a hulló, színes faleveleket, a terméseket, az örökzöld és lombhullató fákat, a növényeket, az időjárást, az öltözetet önmagukon. A Cseresznye, a Szilva és a Szamóca csoport már az előző héten ellátogatott a Népkertbe. Ezen a kiránduláson nemcsak növényeket, terméseket volt szerencséjük közelről megfigyelni, megvizsgálni, hanem kisebb, apró állatokat, például mókust. A füves területek szabad, mozgásos játékokra adtak lehetőséget a gyermekeink számára, ahol kiszaladgálhatták magukat. A játszótér is nagy élmény volt a gyerekek számára. A Dinnye és a Körte csoport az elkövetkezendő hetekben fog őszi tájmegismerő kiránduláson részt venni, szintén az egri Népkertbe. Az Alma csoport októberben őszi munkálaton vesz részt, illetve háztáji állatokat néznek meg egy tanyán.

A változtatáshoz be kell lépned! RSS 2.0 Hozzászólás és jelzés le van tiltva.

Hozzászólások zárolva.