Szerző:
• 2020. december 15. kedd

Az idei nevelési évben a korábbi évek hagyományaitól eltérően sajnos nem tarthattuk meg Luca-napi vásárunkat a vírushelyzet miatt. Nem szerettük volna, ha ebben az évben elmaradt volna ez a rendezvényünk, ezért a Szilva csoport műsorával ünnepeltük meg a Luca-napot. A műsor keretén belül felelevenítettük e jeles naphoz kapcsolódó hagyományokat, népszokásokat, hiedelmeket: ezen a napon a lányok nem dolgozhatnak: nem főzhetnek, moshatnak, szőhetnek, fonhatnak. Ehhez a naphoz kapcsolódik a Luca székének elkészítése, melyet kilencféle fából faragtak, melyre ráállva a templomban megláthatták a boszorkányokat. A gyerekekkel közösen Luca-búzát ültettünk, amelyek karácsonyra fognak kizöldülni, mellyel a következő évi termést jósolták meg a régi szokások szerint.

A változtatáshoz be kell lépned! RSS 2.0 Hozzászólás és jelzés le van tiltva.

Hozzászólások zárolva.