Szerző:
• 2021. március 19. péntek

A víz világnapjának megünneplését Rio de Janeiro-ban kezdeményezték 1992-ben, ennek hatására az ENSZ március 22-ét nyilvánította e nappá, felhívva a figyelmet a víz fontos szerepére az életünkben. Cél, hogy óvjuk, védjük környezetünket, s ezen belül a Föld vízkészletét.

Az óvodások ebben az évben is otthon tevékenykednek, ismerkednek a víz fontosságával a világnap közeledtével. Az óvodapedagógusok online tesznek közzé olyan játékokat, tevékenységeket, feladatokat a gyermekek számára, amelyek hozzájárulnak ismereteik, tapasztalataik bővüléséhez, képességeik fejlődéséhez, ok-okozati összefüggések megláttatásához, a környezettudatos magatartás kialakításához.

A bölcsődében is kiemelt szerepet tölt be a víz világnapja, a gyermekek vizuális tevékenységen keresztül szereztek tapasztalatot.

A változtatáshoz be kell lépned! RSS 2.0 Hozzászólás és jelzés le van tiltva.

Hozzászólások zárolva.